SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO 'nun amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu, yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmek için yapılan işlemler bütünüdür. SEO tek başına oluşmamakta. Ürün satan, hizmet veren ve tanıtım yapan sitenin, doğal olmayan ama doğal gibi görünen işlemler ile web popülerliğine ulaşmasıdır. SEO onlarca işlemden oluşmakta ve tek düze gitmeyen bir yapısı vardır.

SEO 'ya etki eden temel unsurlar site adı, sunucu faaliyeti ve kod yapısıdır. Eğer siteniz kendi ağırlığına göre iyi bir sunucuda barındırılmıyorsa bu ilk problemlerdendir. Site ismi hizmet ile alakalı olursa iyi ama aşırı bir önem arz etmez. Kod yapısı sitenin hızı açısından arama motorları tarafınca ölçümlenip bir puan atandığı için temiz bir alt yapı ve kod yapısı hazırlanmalıdır.

SEO 'nun başarı göstergesi web sitesi trafiğidir. Tek başına web sitesine yapılan gelişmiş seo işlemleri dahil tek başına istenilen hedef kitleye erişmekte yetersiz kalabilir. SEO 'nun yanında SEM (Arama Motoru Reklamı) SMO (Sosyal Medya Optimizasyonu) ve SMM (Sosyal Medya Reklamı) da SEO 'nun gelişmesi ve sonuç odaklı fayda vermesi açısından yapılması gerekenler arasındadır.


home_interactive_offer_list_1

SEM (Search Engine Marketing)

Arama motoru reklam ağı, gelişmiş seo işlemlerinde ilk sıralarda yer alıyor. Yeni başlanan bir projede marka oluşumunun temel adımı görünür olmak. Trafiği olmayan web sitesi ilk etaplarda arama ve görüntülü reklam ağından potansiyel müşteri elde eder.

home_interactive_offer_list_2

SMO (Social Media Optimization)

Sosyal medya optimizasyonu, sosyal medya hesaplarınızdan web sitenize gelecek trafiktir. Sosyal medya hesaplarının canlı tutulması, takip eden kitlenin kampanyalardan ve ilgili içerik paylaşımlarından yararlanması gerekir.

home_interactive_offer_list_3

SMM (Social Media Marketing)

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan tüm reklam faaliyetleridir. Her sosyal mecranın kendine ait bir reklam karakteri söz konusu. Belirlenecek proje üzerinden kullanıcı kitlesine, ilgilerini çekebilecek reklam çalışmaları yapılmalıdır.

BİLGİ ALMAK İÇİN

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek